piątek, 26 sierpnia 2011

Jak zgromadzić fortunę – 5 sekretów ludzi bogatych

Autorem artykułu jest klub cashflow

Prawdopodobnie słyszałeś jak niektórzy mówią, że próbowali już wszystkiego i nie znaleźli sposobu jak zbudować bogactwo. Czy zabrakło im jakiegoś ważnego elementu układanki? Ludzie chcący odnieść finansowy sukces często myślą, że stanie się to z dnia na dzień i są zdziwieni, że się im to nie udaje.
Budowanie bogactwa jest złożonym procesem. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień i twojego bogactwa w tak krótkim czasie też się nie uda zbudować. Jeżeli finansowo nie znajdujesz się w miejscu, w którym byś chciał to prawdopodobnie jest coś czego nie wiesz.


Poniżej 5 sekretów jak zarobić pieniądze i zostać bogatym.
1. Oddziel potrzeby od zachcianek
Potrzeba jest czymś bez czego twoje przetrwanie jest zagrożone i zaliczają się do niej np. jedzenie, schronienie czy ubranie. Sporo ludzi wydaje większość swoich pieniędzy na najnowsze telefony, samochody i inne zabawki, bez których jak im się wydaje nie mogą się obejść.
Żeby stać się bogatym musisz oddzielić potrzeby od zachcianek. Zaspokajaj swoje podstawowe potrzeby i ograniczaj wydatki na zachcianki.
2. Odkładaj 10% swoich dochodów
Odkładanie 10% swoich dochodów nie powinno być, aż tak bardzo odczuwalne dla twojego budżetu, a sprawi to, że zaczniesz budować bazę oszczędności. Fakt, że twoje oszczędności się powiększają zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa.
3. Inwestuj 10% swojego dochodu
Po tym jak już przywykniesz do odkładania 10% swoich dochodów kolejne 10% zacznij inwestować. Nadal zostanie Ci wtedy 80% dochodu na wydatki. Otwórz oddzielne konto przeznaczone na to 10% twojego dochodu i nazwij je wolność finansowa. Nie używaj pieniędzy z tego konta na nic co nie zbliża Cię do wolności finansowej. Żeby sprawę uprościć zleć w banku automatyczne przelewy 10% twoich dochodów na to konto.
4. Bądź cierpliwy
Na zbudowanie bogactwa potrzeba czasu. Jeżeli twoje cele nie motywują Cię każdego dnia do wstawania z łóżka to powinieneś je zmienić. Jeżeli twoje marzenia nie przerażają Cię to nie są one wystarczająco duże. Naucz się bycia cierpliwym w drodze do finansowego sukcesu. Ucz się ciągle i rozwijaj w czasie swojej drogi na szczyt.
5. Zapewnij sobie emeryturę samodzielnie
Większość ludzi sądzi, że rząd zapewni im emeryturę. Być może tak będzie. Pytanie tylko jakiej wysokości będzie to emerytura? Lepiej wziąć przyszłość finansową w swoje ręce. Zacznij budowanie źródeł swojego dochodu na emeryturę jak najwcześniej, a nie będziesz rozczarowany kiedy czas na nią nadejdzie.
---
pomysł na własny biznes

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz: