wtorek, 29 listopada 2011

5 pytań, które powinniśmy sobie zadać przed wyborem konta osobistego

Jednym z problemów Polaków jest brak mobilności jeżeli chodzi o Bank, który świadczy nam usługi. Większość z nas boi się zmiany banku sądząc iż jest to problematyczne. Przez to nie korzystamy z najlepszych ofert, często pozostając przy rozwiązaniach proponowanych przez banki kilka lat temu.


Postaram się zebrać najważniejsze kryteria, którymi powinniśmy się kierować wybierając Bank, który prowadzi nam konto ROR.

 1. W jaki sposób najczęściej korzystamy z konta?
Korzystanie z konta ma być przede wszystkim wygodne. Zatem jeżeli często bywamy w Banku, korzystne może być wybranie instytucji z duża ilością placówek, w bliskim otoczeniu.
Jeżeli zamierzamy korzystać z usług zdalnych sprawdźmy jakie funkcjonalności ma platforma internetowa naszego Banku, czy jest dostępna bankowość mobilna, serwis telefoniczny umożliwiająca kontakt z bankiem w każdym momencie.

 1. Jak często korzystamy z karty płatniczej?
W obecnych czasach większość rachunków prowadzona jest bezpłatnie. Opłaty zazwyczaj dotyczą opłaty za użytkowanie karty. Różne są sposoby pobierania opłat. Często Bank zwolni nas z opłaty, gdy będziemy korzystali z kraty, czyli wykonamy określoną ilość bądź za określoną kwotę transakcje. Niektóre baki również „dopłacają” za użytkowanie karty. Zatem określenie ilości transakcji może być bardzo przydatne.

 1. Jak często wypłacamy pieniądze z bankomatów?
Niebagatelna kwestia. Ile razy biegaliśmy w poszukiwaniu bankomatu naszego banku? Rozwiązaniem może być wybór konta w którym wszystkie bankomaty mamy bez prowizji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Czasami bardziej opłaca się zapłacić kilka złotych więcej za kartę, niż płacić wysokie prowizje za wypłatę z innych bankomatów. No i jeszcze ta wygoda.

 1. Wybrać konto zwykłe czy internetowe?
Kwestia w jaki sposób korzystamy z usług Banku. Większość transakcji klienci wykonują przez Internet, zatem warto zobaczyć interfejs, funkcjonalności serwisu. Zwróćmy uwagę również na prowizje, z uwzględnieniem prowizji internetowych i w oddziale, gdyż mogą się one różnić. Wybierzmy konto, które odpowiada naszym potrzebom.

 1. Jaką kartę wybrać do rachunku?
Wybór kart jest ogromny. Zastanówmy się czy chcemy posiadać kartę zbliżeniową, dzięki której szybciej dokonamy płatności na małe kwoty. Czy płacimy kartą przez Internet kupując np. bilety lotnicze. W zależności od naszych potrzeb wybierzmy konto z kartą, która nam to umożliwi.

Odpowiadając sobie na te pytania jesteście gotowi na sprawdzenie które konto najbardziej do was pasuje. W tym celu zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki, która określi, które konto najbardziej do was pasuje. Jeżeli macie już konto może warto zastanowić się nad zmianą. W wynikach dostępne są wnioski, dzięki którym Bank skontaktuje się z wami w celu otwarcia rachunku.


4 komentarze:

 1. Przede wszystkim powinno się szukać takich konta które nie tylko posiadają darmowe prowadzenie, bo to oferuje obecnie większość banków, ale również szereg innych rzeczy związanych z prowadzeniem a więc bezpłatne przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów (wszystkich) czy darmowa karta do prowadzenia rachunku.

  z pozdrowieniami Karol Banki24

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie najważniejszym kryterium wyboru konta osobistego jest to, żeby były możliwe przelewy cykliczne https://www.przelewy24.pl/blog/platnosci-cykliczne-i-subskrypcje-dlaczego-warto-z-nich-korzystac ponieważ ja z nich najwięcej korzystam. Aktualnie bardzo dużo banków ma już w swoich ofertach realizację przelewów cyklicznych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem najważniejsze jest to, aby bank który wybiorę był uwzględniony w https://www.cashbill.pl/platnosci/natychmiastowe/ ponieważ ja z tych przelewów natychmiastowych bardzo często korzystam. Tak naprawdę inne kwestie nie są dla mnie jakieś ważne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie świetne są przede wszystkim płatności mobilne http://www.webspace.pl/jak-dzialaja-platnosci-mobilne-i-szybkie-przelewy/ i to na nich się skupiam. jak dla mnie jest to doskonały sposób na szybkie płatności w internecie.

  OdpowiedzUsuń