środa, 20 lipca 2011

10 wskazówek jak zarobić duże pieniądze

Autorem artykułu jest klub cashflow

Co przybliży Cię do finansowej wolności? Wolność finansowa występuje wtedy gdy masz na tyle dużo pieniędzy, że wystarczają Ci one no pokrycie wydatków na życie i na realizację swoich marzeń.
Oto 10 wskazówek, które z pewnością przybliżą Cię do wolności finansowej:


1. Poświęć czas i energię na to żeby zostać finansowo wolnym. Skup się najpierw na wyedukowaniu siebie, a następnie zdobądź doświadczenie. Czytaj książki finansowe i biznesowe, rozwijaj się poprzez kursy i szkolenia w postaci audio i video.
2. Wszystko ma cenę. Twój czas jest cenniejszy od pieniędzy. Zainwestuj swój czas, żeby nauczyć się biznesu i finansów, a okazje do zarobienia pieniędzy pojawią się same.
3. Wprowadź w życie program aktywnego inwestowania. Naucz się jak przemieszczać swoje pieniądze z klas jednych aktywów do drugich zamiast raz zainwestować w jedną rzecz i zapomnieć o pieniądzach na nią wyłożonych. Strategia kup i trzymaj nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.
4. Postęp informacyjny i technologiczny posuwa się na przód w zastraszającym tempie. Gdy wpadniesz na jakiś pomysł to natychmiast bierz się za jego realizację. Zacznij działać. Jutro może na taki sam pomysł wpaść ktoś inny i wdrożyć go w życie. Twój pomysł może pozwolić Ci zarobić sporo pieniędzy teraz, a za parę tygodni może być już przestarzały.
5. Nigdy nie podejmuj jakiejkolwiek pracy tylko ze względu na pieniądze. Decyduj się na daną pracę tylko jeżeli przyniesie Ci długoterminowe korzyści w postaci nabytych umiejętności i wiedzy.
6. Zrób rozpoznanie zanim zainwestujesz. Każdy sposób jak zarobić pieniądze dokładnie sprawdzaj zanim się w niego zaangażujesz. Nie postępuj jak błędna owca podążając za tłumem, który inwestuje we wszystko o czym usłyszał w telewizji, że inni w to inwestują i zarabiają.
7. Rozwiń swoją wiedzę do takiego stopnia, że będziesz przygotowany na wszystko co może się wydarzyć, bez względu czy będziemy mieli do czynienia z kryzysem czy boomem. Opracuj plan kiedy z danej inwestycji wyjdziesz jeszcze zanim zdecydujesz się na zainwestowanie.
8. Naucz się oceniać stosunek możliwego zysku do możliwej straty. Wielkość tego co możesz zarobić powinna być przynajmniej 3 razy większa od największej możliwej straty.
9. Wyrób sobie nawyk przekształcania zarobków w dochód pasywny poprzez nabywanie biznesów, nieruchomości, metali szlachetnych itp.
10. Jeżeli trafisz na okazję do zarobienia pieniędzy, na którą jest potrzebny wkład finansowy zadaj sobie pytanie: „Jak mogę sobie na to pozwolić?” Bądź dobrej myśli, a sposób się znajdzie. Użyj swojej kreatywności w jaki sposób doprowadzić inwestycję do skutku.
Podsumowując – inwestuj swoje oszczędności w sektor budujący twoje aktywa, który jest Ci najlepiej znany. Wyrób sobie nawyk inwestowania mniejszych kwot i zwiększaj je później w miarę wzrostu twojej wiedzy i doświadczenia. Następnie zacznij dywersyfikować swoje inwestycje nabywając inne aktywa budujące twoje bogactwo w zależności od tego czy będzie to giełda, nieruchomości czy jakiś biznes. Ani się obejrzysz, a znajdziesz się na ścieżce do stylu życia o jakim zawsze marzyłeś.
---
jak zarobić pieniądze

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Wiem na pewno, że programy w internecie typu kliknij tutaj są raczej nieskuteczne. Ja mając swój własny sklep internetowy jestem zdania, że jak najbardziej w taki sposób, ciężką pracą jestem w stanie czegoś się dorobić.

    OdpowiedzUsuń