piątek, 2 września 2011

6 praktycznych rzeczy, które pozwolą Ci się wzbogacić

Autorem artykułu jest klub cashflow

Gdyby bogactwo było podawane na tacy większość ludzi by je zamówiła. Wiele ludzi pragnie bogactwa, ale niestety większość jest biedna lub żyje „od wypłaty do wypłaty”. Zostanie bogatym do najprostszych rzeczy nie należy, ale jest to osiągalne.

Jest kilka praktycznych rzeczy, które możesz zrobić, żeby zostać bogatym:

1. Uwierz, że zostanie bogatym jest dla Ciebie osiągalne.
To klucz do sukcesu. Jeżeli wierzysz możesz zostać bogatym i że na to zasługujesz to masz za sobą połowę drogi do sukcesu. Wyobrażaj sobie siebie jako osobę bogatą. Wyobrażaj sobie siebie żyjącego stylem życia o jakim marzysz. Ktoś kiedyś powiedział, że „bogactwo to nie to co posiadasz, tylko twój stan umysłu”. Żeby zwiększyć swoje bogactwo zacznij wierzyć, że możesz. Nie podsycaj żadnych negatywnych myśli, ani nie przebywaj w towarzystwie osób, które Cię demotywują.
2. Nie wydawaj więcej niż zarabiasz
Tym co sprawi, że nigdy nie zostaniesz bogatym jest wydawanie więcej niż zarabiasz. Jeżeli masz ten problem to przygotuj spis rzeczy na, które wydajesz pieniądze i zidentyfikuj obszary, gdzie możesz zmniejszyć wydatki. Możesz np. ograniczyć liczbę wyjść do restauracji. Jeżeli jesteś żonaty i zarówno ty jak i twoja żona macie samochód to pozbądźcie się jednego z nich.
3. Jeżeli musisz zaciągać kredyty to zaciągaj je tylko na inwestycje
Szczególnie powinieneś się wystrzegać zaciągania długu na kartach kredytowych. Jeżeli nie jesteś w stanie spłacać wszystkich swoich zobowiązań z kart kredytowych do końca każdego miesiąca to ich nie używaj. Powinieneś powstrzymywać się z zakupami do czasu, aż odłożysz wymaganą kwotę pieniędzy. Tym sposobem unikniesz niepotrzebnych długów i wysokiego oprocentowania, które jest ich następstwem.
4. Inwestuj swój czas w rzeczy, które pozwolą Ci się wzbogacić
Czas to pieniądz. Zamiast marnować czas na oglądanie telewizji przeznacz go na własny rozwój poprzez czytanie książek, uczestnictwo w szkoleniach, wyszukiwanie informacji w Internecie czy uczenie się od innych bogatych ludzi. To niewiarygodne, że ludzie tacy jak Bill Gates, Robert Kiyosaki czy Brian Tracy mają do dyspozycji taką samą liczbę godzin na dobę co każdy z nas. Nie mają oni żadnego bonusu w postaci dodatkowych 3-4 godzin na dobę. Tym co ich wyróżnia jest to co robią ze swoim czasem.
5. Rozpocznij swój własny biznes
To może brzmieć trochę przytłaczająco, ale wcale takie być nie musi. Każdego dnia rodzi się jakiś nowy pomysł na własny biznes. Zrób listę rzeczy, którymi się interesujesz, swoich hobby, umiejętności lub nawet rzeczy związanych z twoją obecną pracą. Pomyśl jak możesz zrobić z jednego z tych pomysłów zyskowny biznes. Rozpoczęcie swojego własnego biznesu w drodze do bogactwa jest bardzo ważne, ponieważ osoby prowadzące własny biznes mają czterokrotnie większe szanse na zostanie milionerami niż ludzie pracujący dla kogoś innego.
6. Zacznij działać i bądź wytrwały
Rozpocznij od sporządzenia planu rzeczy, które musisz zrobić, żeby zostać bogaty. Zacznij od małych kroków, może od pracy w domu lub zarabiania pieniędzy przez Internet. Najważniejsze jest żebyś zaczął. Jak już podejmiesz działania mające na celu doprowadzenie Cię do bogactwa to musisz wytrwale do tego celu dążyć. Postanów, że nigdy ale to nigdy się nie poddasz niezależnie od tego ile wyzwań przed Tobą stanie.
---
jak zarobić pieniądze

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. punkt 1- wierzę że będe miała swój wymarzony dom ,wierzę w to bardzo już 8 rok ale nie przestane wierzyć

    OdpowiedzUsuń