czwartek, 24 listopada 2011

Konto w banku

Autorem artykułu jest olek olewski


Konto w banku to popularnie używana nazwa rachunku oszczędonościowo-rozliczniowego dla osób fizycznych. Posiadanie takiego konta ułatwia zarządzanie pieniędzmi. W chwili obecnej prawie każda pełnoletnia osoba dysponuje kontem bankowym.

Posiadanie konta bankowego wiąże się często z wymogiem pracodawcy, który przelewa wypłatę bezpośrednio na konto pracownika, ale przede wszystkim znacznie ułatwia nam życie. Jest to bezpieczne miejsce na ulokowanie gotówki, gdyż banki są zaopatrzone w systemy bezpieczeństwa, a ponadto objęte gwarancją, zapewniającą zwrot środków klientowi nawet w przypadku bankructwa banku.

Dzięki karcie bankowej, która jest wydawana podczas otwierania konta w banku, można zminimalizować operowanie gotówką. Nie musimy się już martwić tym, że zabraknie nam pieniędzy w czasie zakupów, gdyż w każdej chwili można udać się do bankomatu i wypłacić określoną kwotę lub zapłacić kartą w sklepie. Dodatkowo nie zostaniemy narażeni na kradzież gotówki lub to, że ją zgubimy.

Konto w banku będzie także przydatne do opłacenia wszelkiego rodzaju rachunków. Jeśli posiadamy dostęp do konta przez internet, wykonanie wszelkiego rodzaju operacji będzie jeszcze łatwiejsze. W każdej chwili można sprawdzić stan konta, historię wykonanych operacji, czy dokonać przelewu, przy czym w większości przypadków te transakcje będą darmowe. Oprócz zaoszczędzonych pieniędzy zyskamy również na czasie; nie stracimy go na dotarcie do banku czy stanie w kolejkach, a dodatkowo nie będą miały dla nas znaczenia godziny otwarcia placówki bankowej.

Obecnie istnieje wiele różnorodnych kont bankowych na rynku finansowym, a wybór odpowiedniego dla nas konta będzie zależny od wielu aspektów. Do niedawna każde konto w banku podlegało opłacie za jego prowadzenie. Na chwilę obecną niektóre banki oferują także bezpłatne konta. Często jednak w tym przypadku należy upewnić się, że nie poniesiemy dodatkowych opłat, jeśli wybierzemy takie właśnie konto. Może okazać się, że prowadzenie konta, jak też karta bankowa wydana przy jego otwieraniu, są rzeczywiście bezpłatne, ale pod pewnym warunkiem. Poniesiemy dodatkowe koszty, jeśli np. nie wykonamy kartą płatniczą dostatecznej ilości transakcji na określoną kwotę. Czasem warunkiem tego, aby konto w banku było bezpłatne może być przelewanie przez pracodawcę na nasze konto comiesięcznej wypłaty. Zdarza się także, że musi ona być odpowiednio wysoka.

Warto jednak zastanowić się w jakim celu otwieramy konto w banku i w jaki sposób będziemy go używać. Jeśli na przykład wykonujemy bardzo dużo transakcji i często wypłacamy pieniądze z bankomatu, może okazać się, że bardziej opłacalne będzie posiadanie konta, którego prowadzenie jest płatne.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Sprawdź najnowsze oferty banków w zakładce Konta Osobiste

4 komentarze:

 1. Oczywiście teraz banko przeganiają się w ofertach który ma lepsze warunki. Należy też wziąć pod uwagę osoby, które nadal preferują płatności tradycyjne. Dobrze to zostało opisane w artykule https://www.cashbill.pl/blog/platnosci-online/przelewy-tradycyjne-w-e-commerce-czy-wciaz-maja-sens i moim zdaniem takie płatności nadal mają sens. Jak dla mnie jeszcze długo będzie odsetek kupujący, którzy nie będą decydowali na nowoczesne środki płatności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepszym kontem osobistym był kilka lat temu alior sync, te konto wtedy się naprawdę opłacało i można było na nim zarobić, teraz to trzeba szukać konta by nas kosztowało jak najmniej, pozdrawiam Tomek z bezbiku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Konto bankowe nie jest dziś niczym nadzwyczajnym i tak naprawdę każdy z nas je posiada. Mi podoba się rozwiązanie dostarczane przez https://cinkciarz.pl/platnosci poprzez które mogę ze swojego konta bankowego robić szybkie przelewy internetowe. W dzisiejszych czasach to bardzo fajne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Samo posiadanie konta w banku jest bardzo naturalne w dzisiejszych czasach i moim zdaniem chyba każdy z nas je ma. Ja jednak jestem bardzo przywiązana do realizowania większości opłat poprzez płatności online https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online i przede wszystkim tego systemu płatnościowego używam na co dzień.

  OdpowiedzUsuń