piątek, 19 sierpnia 2011

Kredyt przez internet całkowicie online

Autorem artykułu jest scribulonek

Przyzwyczajamy się do załatwiania wielu formalności przez internet, szczególnie, jeśli chodzi o bankowość elektroniczną. Wiele osób prawie nie odwiedza placówek bankowych, korzystając z możliwości kontaktu z bankiem online, nawet na czacie, ewentualnie przez telefon.Logując się na stronie internetowej banku, w którym mamy konto osobiste, możemy wykonać wiele operacji bankowych o każdej porze. Dzięki temu robimy przelewy bankowe wtedy, gdy mamy na to czas, nawet późno w nocy, możemy także złożyć wniosek o kredyt przez internet i w ciągu krótkiego czasu otrzymamy wstępną decyzję kredytową. Coraz więcej banków proponuje swoim klientom taką usługę, chociaż większość ogranicza tę możliwość do złożenia wniosku kredytowego online, czyli wysłania wypełnionego formularza do banku.
Niektóre banki decydują się również na dokonywanie oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy przez internet. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza klient otrzymuje telefon od doradcy bankowego, który podczas rozmowy dokonuje oceny zdolności kredytowej i proponuje warunki kredytowania. Naturalnie przyznanie kredytu obwarowane jest wieloma warunkami, z których najważniejsze to przesłanie zaświadczenia o dochodach czy posiadanie, ewentualnie założenie konta osobistego w banku.
Przyznanie kredytu jest uzależnione od oceny zdolności kredytowej, podobnie, jak proponowana długość okresu kredytowania i maksymalna wysokość kwoty kredytu. Kredytem całkowicie online mozemy nazwać taki, gdzie po rozmowie telefonicznej z doradcą bankowym jest podejmowana decyzja kredytowa i w ciągu krótkiego czasu pieniądze w ustalonej wysokości zostają przelane na konto kredytobiorcy. Jest to kredyt gotówkowy, formalności w przypadku wcześniejszego przygotowania potrzebnych dokumentów trwają krótko, jednak samo przyznanie kredytu jest uzależnione od tego, czy posiadamy zdolność kredytową, a tę, jak wiadomo, banki oceniają bardzo różnie, kierując się swoimi wewnętrznymi ustaleniami.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz: