czwartek, 7 lipca 2011

Ranking lokat kwartalnych - kwiecień 2011

Autorem artykułu jest Błażej Tarasewicz

Artykuł przedstawia aktualne zestawienie lokat bankowych zakładanych na okres 3 miesięcy. Są to obecnie najbardziej korzystne okresy zapadalności depozytów terminowych z uwagi na fakt ciągle wysokiej inflacji i dużego prawdopodobieństwa kolejnych podwyżek stóp procentowych.


Mimo poprzedniej podwyżki stóp procentowych, która miała miejsce w lutym tego roku, inflacja wyniosła w marcu aż 4,3%. Jest to jeden z najwyższych jej poziomów w naszym kraju od blisko 3 lat. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że Rada Polityki Pieniężnej na kolejnych posiedzeniach ponownie zdecyduje się na podwyżki stóp. Jest to stosunkowa dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują zakładanie lokat bankowych. Poziom stóp wpływa bowiem praktycznie bezpośrednio na oprocentowanie bankowych depozytów. w obecnej sytuacji najkorzystniejszym wyborem są więc lokaty krótkoterminowe. Nie opłaca się przecież zamrażać swojego kapitału na zbyt długi okres, jeżeli widzimy perspektywę uatrakcyjnienia ofert banków.
W tej sytuacji zdecydowałem się przedstawić kilka najlepszych ofert lokat, których okres zapadalności wynosi jedynie 3 miesiące. Są to według wielu specjalistów najkorzystniejsze obecnie terminy zapadalności depozytów. Dodatkowym atutem tych ofert jest we wszystkich przypadkach dzienna kapitalizacja odsetek, która umożliwia ominięcie płacenia podatku od dochodów kapitałowych. Jest to ostatni czas kiedy można to wykorzystać ponieważ już od lipca tego roku Ministerstwo Finansów planuje znieść taką możliwość.
Ranking lokat kwartalnych (3 miesiące):
1. Lokata internetowa w GetinBank - oprocentowanie 5,47%
2. Lokata "IDEA Plus" w IDEA Bank - oprocentowanie 5,45%
3. NobleLokata w Noble Bank - oprocentowanie 5,3%
4. Polisolokata w Allianz Bank - oprocentowanie 5,12%
5. Lokata internetowa w FM Bank - oprocentowanie 5,06%
6. Lokata z funduszem inwestycyjnym w Kredyt Bank - oprocentowanie 5%
7. Lokata Słoneczna w Banku BPH - oprocentowanie 4,96%
8. Lokata internetowa w Inteligo - oprocentowanie 4,75%
Więcej o lokatach bankowych przeczytacie Państwo na stronie: ranking lokat
---
Więcej o lokatach bankowych przeczytacie Państwo na stronie: ranking lokat

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz